Z życia gminy

Msza Święta za Ojczyznę, koncert pieśni patriotycznych, występ uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej, przemówienie Burmistrza oraz złożenie kwiatów przed pomnikami. 11 listopada w Dobrej.

Msza Święta za Ojczyznę, koncert pieśni...


Uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele pw. Narodzenia NMP w Dobrej odprawioną przez  ks. kanonika Wojciecha Marciszewskiego Dziekana Dekanatu Dobrskiego z udziałem zgromadzonych mieszkańców naszej gminy i gości oraz  lokalnych władz samorządowych rozpoczęły się obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wyjątkową oprawę święta zapewniła orkiestra dęta OSP Dobra-Żeronice oraz udział pocztów sztandarowych reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Dobra, Szkoły Podstawowe i Koło Łowieckie Szarak.
Kolejną częścią obchodów była akademia wykonana przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej przedstawiająca historię naszej Ojczyzny.
Na zakończenie Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler w swoim wystąpieniu podkreślił, jak wielką wartością jest życie w wolnym, niepodległym kraju a to wszystko dzięki naszym przodkom, którzy za tą wolność walczyli a którym dzisiaj oddajemy hołd.  
Uroczystości kościelne zakończyło wspólne odśpiewanie Roty.
Następnie wszyscy zgromadzeni udali się przed kościół na Skwer Jana Pawła II, gdzie liczne delegacje złożyły kwiaty przed tablicami i pomnikami.
Wszystkim uczestnikom dzisiejszych obchodów oraz mieszkańcom Gminy Dobra życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów i aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Galeria

Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Ogłoszenie przetargowe na grunty rolne - Nadleśnictwo...

Ogłoszenie przetargowe na grunty...

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Turek, ul. Chopina 70, 62-700 Turek, ogłasza przetarg publiczny na dzierżawę gruntów rolnych własności Skarbu...

Wybory ławników sądowych na kadencję 2024-2027

Wybory ławników sądowych na...

Burmistrz Dobrej informuje, że zgodnie z zapisami ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, ogłasza się nabór kandydatów na ławnika do Sądu Rejonowego w Turku na lata...

Życzenia z okazji Dnia Matki

Życzenia z okazji Dnia Matki

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Mam !!!              

XIX Powiatowy Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i...

XIX Powiatowy Konkurs Przedszkolaków...

XIX Powiatowy Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i Maluję” - część muzyczna 18 maja 2023 roku w Centrum Kultury w Dobrej odbyły się występy wokalne w ramach konkursu...

Ola Szymczak laureatką konkursu plastycznego...

Ola Szymczak laureatką konkursu...

Ola Szymczak z Przedszkola Samorządowego w Dobrej reprezentująca Centrum Kultury w Dobrej laureatką konkursu plastycznego „Zapobiegmy pożarom”. ' Konkurs pod patronatem...

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego