Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w DobrejDobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej
pl. Wojska Polskiego 10
tel.: 63 279 90 11
e-mail: um@dobra24.pl

Msza Święta za Ojczyznę, koncert pieśni patriotycznych, występ uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej, przemówienie Burmistrza oraz złożenie kwiatów przed pomnikami. 11 listopada w Dobrej.


Uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele pw. Narodzenia NMP w Dobrej odprawioną przez  ks. kanonika Wojciecha Marciszewskiego Dziekana Dekanatu Dobrskiego z udziałem zgromadzonych mieszkańców naszej gminy i gości oraz  lokalnych władz samorządowych rozpoczęły się obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wyjątkową oprawę święta zapewniła orkiestra dęta OSP Dobra-Żeronice oraz udział pocztów sztandarowych reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Dobra, Szkoły Podstawowe i Koło Łowieckie Szarak.
Kolejną częścią obchodów była akademia wykonana przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej przedstawiająca historię naszej Ojczyzny.
Na zakończenie Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler w swoim wystąpieniu podkreślił, jak wielką wartością jest życie w wolnym, niepodległym kraju a to wszystko dzięki naszym przodkom, którzy za tą wolność walczyli a którym dzisiaj oddajemy hołd.  
Uroczystości kościelne zakończyło wspólne odśpiewanie Roty.
Następnie wszyscy zgromadzeni udali się przed kościół na Skwer Jana Pawła II, gdzie liczne delegacje złożyły kwiaty przed tablicami i pomnikami.
Wszystkim uczestnikom dzisiejszych obchodów oraz mieszkańcom Gminy Dobra życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów i aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Galeria

Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.dobra24.pl
© Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej