Gmina Dobra dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy
Mieszkańcy Gminy Dobra, przedsiębiorcy, ludzie dobrej woli.
24 lutego rozpoczęły się działania wojenne prowadzone przez Rosjan na terytorium naszych sąsiadów z Ukrainy. Sami doskonale Państwo wiecie, bo środki masowego przekazu informują nas o tym, iż wojska rosyjskie nie wybierają tylko celi militarnych ale bombardują i strzelają do wszystkiego, przez co cierpi ludność cywilna.
Ludzie na Ukrainie cierpią nie tylko dlatego, że ich ukochana ojczyzna została zgwałcona przez reżim Putinowski ale cierpią także z powodu braku bezpiecznego schronienia, braku wody, jedzenia, leków, czy też braku możliwości zaspokojenia innych podstawowych potrzeb życiowych.
Zwracam się do Was drodzy mieszkańcy i przedsiębiorcy o pomoc dla naszych sąsiadów. Jako gmina pragniemy włączyć się w niesienie pomocy poprzez zorganizowanie zbiórki żywności długoterminowej tj. konserw mięsnych i rybnych, suchego prowiantu w postaci makaronu, kaszy, ryżu, mąki, cukru, słodyczy dla najmłodszych. Potrzebna będzie również woda mineralna, materiały opatrunkowe i koce.
Apeluję także do Wszystkich mieszkańców, tych którzy mogą aby oddawali krew podczas akcji już teraz organizowanych przez różne instytucje, oraz podczas akcji organizowanych na terenie naszej gminy.
W sposób ciągły, to co Państwo będziecie chcieli przekazać na potrzeby mieszkańców Ukrainy będziemy przyjmowali bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Dobrej od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania.
Postaramy się aby w określone dni tygodnia w sklepach, w których zostanie wyrażona taka zgoda pojawili się wolontariusze z koszykami do których będzie można włożyć produkty.
Zapewne w akcję zbiórki żywności zostaną włączone szkoły działające na terenie naszej gminy oraz inne jednostki organizacyjne o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.
Jako Burmistrz Dobrej bardzo serdecznie i z całego serca proszę Was drodzy mieszkańcy i przedsiębiorcy o pomoc dla Ukrainy. Otwórzmy swoje serca na potrzeby naszych sąsiadów będących w potrzebie. Wojna, to coś najgorszego co może spotkać naród, nie bądźmy obojętni na potrzeby bliźnich tak mocno dziś doświadczanych przez los i módlmy się o to żebyśmy i my nie doświadczyli tego, co dzisiaj jest niestety udziałem Ukrainy.
Pamiętajcie dobro wraca.
Burmistrz Dobrej
/-/ Tadeusz Gebler

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Komunikat Powiatowego Lekarza...

Informacje dla posiadaczy zwierząt z Ukrainy nie posiadających kompletu dokumentów weterynaryjnych dla psów, kotów i fretek. Інформація для...

Zaktualinowana ulotka - informacja dla uchodźców z Ukrainy

Zaktualinowana ulotka - informacja...

Przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ulotka informacyjna dla...

ULOTKI INFORMACYJNE DLA UCHODŹCÓW WOJENNYCH Z UKRAINY

ULOTKI INFORMACYJNE DLA UCHODŹCÓW...

Poniżej prezentujemy przygotowane w przystępny i czytelny sposób ulotki informacyjne dla uchodźców z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Materiały...

Poradnik dla uchodźców z Ukrainy

Poradnik dla uchodźców z Ukrainy

W załączniku zamieszczamy pliki w języku Polskim oraz Ukraińskim pt.: "Pobyt i praca w Polsce (obywatele Ukrainy)", w którym zostały zamieszczone m.in. informacje dotyczące...

Informacja dla obywateli Ukrainy, którzy wjechali do...

Informacja dla obywateli Ukrainy,...

Informacja dotycząca ubezpieczenia komunikacyjnego dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Gminy Dobra....