Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w DobrejDobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej
pl. Wojska Polskiego 10
tel.: 63 279 90 11
e-mail: um@dobra24.pl

Pomoc dla Ukrainy

Mieszkańcy Gminy Dobra, przedsiębiorcy, ludzie dobrej woli.
24 lutego rozpoczęły się działania wojenne prowadzone przez Rosjan na terytorium naszych sąsiadów z Ukrainy. Sami doskonale Państwo wiecie, bo środki masowego przekazu informują nas o tym, iż wojska rosyjskie nie wybierają tylko celi militarnych ale bombardują i strzelają do wszystkiego, przez co cierpi ludność cywilna.
Ludzie na Ukrainie cierpią nie tylko dlatego, że ich ukochana ojczyzna została zgwałcona przez reżim Putinowski ale cierpią także z powodu braku bezpiecznego schronienia, braku wody, jedzenia, leków, czy też braku możliwości zaspokojenia innych podstawowych potrzeb życiowych.
Zwracam się do Was drodzy mieszkańcy i przedsiębiorcy o pomoc dla naszych sąsiadów. Jako gmina pragniemy włączyć się w niesienie pomocy poprzez zorganizowanie zbiórki żywności długoterminowej tj. konserw mięsnych i rybnych, suchego prowiantu w postaci makaronu, kaszy, ryżu, mąki, cukru, słodyczy dla najmłodszych. Potrzebna będzie również woda mineralna, materiały opatrunkowe i koce.
Apeluję także do Wszystkich mieszkańców, tych którzy mogą aby oddawali krew podczas akcji już teraz organizowanych przez różne instytucje, oraz podczas akcji organizowanych na terenie naszej gminy.
W sposób ciągły, to co Państwo będziecie chcieli przekazać na potrzeby mieszkańców Ukrainy będziemy przyjmowali bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Dobrej od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania.
Postaramy się aby w określone dni tygodnia w sklepach, w których zostanie wyrażona taka zgoda pojawili się wolontariusze z koszykami do których będzie można włożyć produkty.
Zapewne w akcję zbiórki żywności zostaną włączone szkoły działające na terenie naszej gminy oraz inne jednostki organizacyjne o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.
Jako Burmistrz Dobrej bardzo serdecznie i z całego serca proszę Was drodzy mieszkańcy i przedsiębiorcy o pomoc dla Ukrainy. Otwórzmy swoje serca na potrzeby naszych sąsiadów będących w potrzebie. Wojna, to coś najgorszego co może spotkać naród, nie bądźmy obojętni na potrzeby bliźnich tak mocno dziś doświadczanych przez los i módlmy się o to żebyśmy i my nie doświadczyli tego, co dzisiaj jest niestety udziałem Ukrainy.
Pamiętajcie dobro wraca.
Burmistrz Dobrej
/-/ Tadeusz Gebler


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.dobra24.pl
© Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej