Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w DobrejDobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej
pl. Wojska Polskiego 10
tel.: 63 279 90 11
e-mail: um@dobra24.pl

A co tam jesienny deszcz! - XII Integracyjna Impreza na orientację "Tur-Ino"

W niedzielę 22 października 2023 r. od godziny 10.00 rozpoczęła się XII INTEGRACYJNA IMPREZA NA ORIENTACJĘ „Tur-Ino”. W Gminie Dobra była to kolejna edycja organizowanego przez PTTK w Turku rajdu, która pomimo niezachęcającej aury cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Zabawa polegała na odnalezieniu w lesie zaznaczonych na mapie punktów. Wszystkie drużyny, które stawiły się na starcie otrzymały od organizatorów szczegółowe wskazówki, wraz z mapami i kompasami, ale pomimo tego odnalezienie odpowiednich miejsc stanowiło nie lada trudność. Organizatorzy, tworząc mapy wykazali się pomysłowością i nie ułatwili zadania startującym bowiem w terenie były oznakowane punkty „pułapki”. Również na otrzymanych mapach było kilka zagadek do rozwiązania. Trasy zostały podzielone na trzy kategorie: Śmiali na trasie, Rodzinna oraz Szkolna. Spośród każdej kategorii zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy odnaleźli najwięcej dobrych punktów.

Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

Śmiali na trasie: 1) Próchniaki, 2) H&M, 3) Borowiki, 4) Tuptusie, 5) Kung Fu Panda, 6) UM w Dobrej, 7) Morsy Turek.

Rodzinna: 1) Nowaki, 2) Kwaski, 3) Karwaccy, 4) Sobestjańscy, 5) Przysłodki, 6) Aniołki Adriana.

Szkolna: 1) Szybka Czwórka, 2) SP Kowale, 3) Wiewiórki z Czwórki, 4) ZSP Dobra 1, 5) ZSP Dobra 2, 6) ZSP Dobra 3, 7) ZSP Słodków.

Drużynom, które stanęły na podium, nagrody wręczył Prezes PTTK z Turku Dariusz Grajkowski, Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Turku.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wytrwałość i determinację w rajdzie oraz za to, że "dobra" pogoda Was nie wystraszyła.

Dziękujemy również współorganizatorom PTTK Oddział w Turku, Nadleśnictwu Turek-Lasy Państwowe, Komendzie Powiatowej Policji w Turku, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, za wsparcie imprezy oraz wspaniałe pokazy ratownicze, konkursy i zabawy.

Dziękujemy również naszemu sponsorowi Zakład Mięsny Smoliński za pyszną kiełbasę.

Galeria

Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.dobra24.pl
© Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej