Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w DobrejDobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej
pl. Wojska Polskiego 10
tel.: 63 279 90 11
e-mail: um@dobra24.pl

Prezent pod choinkę dla ŚDS - uroczyste przekazanie samochodu

Środowiskowy Dom Samopomocy w Żeronicach wzbogacił się o nowy pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych. Jest nim 9 - osobowy samochód marki Volkswagen T6 Caravelle w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

W dniu 03.12.2020r. Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oficjalnie dokonał aktu przekazania nowego pojazdu  Kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy w Żeronicach Pani Monice Spychalskiej. Na tak wyjątkowym spotkaniu pojawili się Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej Tomasz Gil, przedstawiciele Powiatu Tureckiego w osobie Radnego powiatowego Pana Andrzeja Fryta oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku Pani Edyty Michalak. Obecni byli również pracownicy Urzędu Miejskiego w Dobrej, pracownicy ŚDS oraz Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej Pani Monika Małecka. Aktu poświęcenia dokonał ksiądz Kanonik Wojciech Marciszewski wraz z księdzem Franciszkiem Zygadlińskim proboszczem Parafii Boleszczyn.

Zakupiony środek transportu łącznie kosztował 154 800,00 zł., z czego 82 200,00 zł Gmina Dobra pozyskała z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu „Wyrównywanie Różnic Miedzy Regionami III” w obszarze D - likwidacja barier transportowych. Pozostała kwota tj. 72 600,00 zł. stanowi dofinansowanie z budżetu Gminy Dobra.

Nowy samochód w znacznym stopniu usprawni funkcjonowanie placówki, podniesie standard usług świadczonych na rzecz uczestników ŚDS, zmniejszy bariery społeczne i transportowe, poprawi komunikację i komfort dojazdu oraz powrotu z Ośrodka. Zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w szczególności na wózkach inwalidzkich,  umożliwi dodatkowo podopiecznym ŚDS wzbogacenie zajęć terapeutyczno-aktywizujących o nowe działania tj. wycieczki, wyjazdy do kina, teatru, udział w różnego rodzaju zawodach, turniejach i przeglądach.

Aby uczestnicy zostali dowiezieni na zajęcia, nowy pojazd będzie musiał pokonywać łącznie ponad 200 km dziennie. Zakupiony samochód jest niewątpliwie przydatnym prezentem dla uczestników i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Żeronicach.

Nie zabrakło miłych słów, wyrazów wdzięczności i podziękowań ze strony pracowników ŚDS oraz władz Gminy.

Galeria

Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy
Brak nazwy

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.dobra24.pl
© Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej