Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w DobrejDobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej
pl. Wojska Polskiego 10
tel.: 63 279 90 11
e-mail: um@dobra24.pl

Komunikat ws. zagrożenia wystąpienia ptasiej grypy

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku informuje, że w dniu 6 kwietnia 2021 r. stwierdzono w miejscowości Gawłowice w powiecie sieradzkim ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków w stadzie kaczek reprodukcyjnych, dla którego obszar zagrożenia tą chorobą obejmuje swym zasięgiem także część powiatu tureckiego.

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 9 kwietnia 2021 r. uznaje za obszar zagrożony wysoce zjadliwą grypą ptaków teren powiatu tureckiego obejmujący:

- miejscowość Miłkowice w gminie Dobra

- miejscowości: Okręglica, Chocim, Głuchów w gminie Kawęczyn.

W związku z powyższym nakazy i zakazy zawarte w rozporządzeniu nr 16/21 Wojewody Wielkopolskiego z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu tureckiego i kaliskiego obowiązują gospodarstwa rolne, osoby utrzymujące drób lub inne ptaki a także wszystkich mieszkańców i osoby czasowo przebywające na w/w obszarze.

Ponadto posiadaczy drobiu na terenie całego powiatu obowiązują zakazy  i nakazy zawarte w Rozporządzeniu Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 20217 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem zjadliwej grypy ptaków.

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi rozporządzeniami.

Pliki do pobrania


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.dobra24.pl
© Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej