Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w DobrejDobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej
pl. Wojska Polskiego 10
tel.: 63 279 90 11
e-mail: um@dobra24.pl

Transport Door-to-door rozpoczęty

Od 1 kwietnia w naszej gminie rozpoczęliśmy realizację usług transportowych door to door (od drzwi do drzwi) w ramach projektu pn. "Usługi indywidualnego transportu door-to-door w Gminie Dobra", realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, skierowanego do pełnoletnich osób o ograniczonej mobilności.

Od kilku tygodni odbieramy zgłoszenia od osób, chcących skorzystać z tej wyjątkowej usługi. Nasi mieszkańcy najczęściej zgłaszają potrzebę przejazdu z miejsca zamieszkania do instytucji medycznych. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Podczas takiego kontaktu ustalamy potrzeby osoby zgłaszającej się do programu oraz wybieramy najdogodniejszy sposób zamawiania transportu.

 Mieszkańcy z każdym dniem przekonują się do tej formy pomocy, a ci którzy już z niej skorzystali są zadowoleni. W dniu dzisiejszym z usługi skorzystały dwie osoby, które musiały dojechać do lekarza oraz na szczepienie. Wszystkim którzy ze względu na niepełnosprawność mają problemy z poruszaniem się zapewniamy pomoc asystenta, który pomoże w dotarciu do celu. Wystarczy odpowiednio wczesniej zgłosić taką potrzebę.

Transport można zamówić z dużym wyprzedzeniem. Jeśli mieszkaniec kwalifikujący się do skorzystania z usługi zna już terminy np. wizyty lekarskiej, wtedy może zarezerwować transport jak najwcześniej. Jeśli będziemy mieli w tym czasie wolny termin z pewnością go zabezpieczymy. Już teraz można składać zapotrzebowanie na maj czy czerwiec.  

Zapraszamy do kontaktu w siedzibie Urzędu Miejskiegow Dobrej lub pod nr tel. 533 384 080.
W razie pytań nasz koordynator wyjaśni Państwu wszelkie wątpliwości.

Liczymy, że wspomniany transport  będzie odebrany przez Państwa z dużym entuzjazmem i chociaż w części przyczyni się do polepszenia życia mieszkańców gminy Dobra, tym bardziej, że wspomniany transport podczas prawie dwuletniego projektu jest całkowicie bezpłatny.

Warto dodać, że na 261 samorządów w naszym województwie podobna usługa funkcjonuje tylko w 4 jednostkach.

Galeria


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.dobra24.pl
© Dobra24- serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Dobrej